ژاپن ۲ شرکت چینی را تحریم کرد

پکن و مسکو نیز در حال برداشتن گام‌های پیچیده‌ای برای اطمینان از پرداخت‌های دوجانبه هستند که احتمالاً برخی از شرکت‌های مالی چینی را در معرض تحریم قرار می‌دهد.

این وزارتخانه با بیان اینکه این اولین بار است که شرکت‌های چینی را تحریم می‌کند، افزود: شرکت‌های هندی، قزاقستانی و ازبکستانی هم در صورت حمایت از روسیه، تحریم‌می‌شوند.

به گزارش ایرنا، دولت ژاپن روز جمعه اعلام کرد: تصمیم گرفته است تحریم‌هایی را بر ۱۱ نهاد مستقر در پنج کشور از جمله چین و هند به دلیل کمک به روسیه برای دور زدن تحریم‌های مربوط به جنگ با اوکراین اعمال کند.


منبع: https://www.irna.ir/news/85518929/%DA%98%D8%A7%D9%BE%D9%86-%DB%B2-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%DA%86%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%AA%D8%AD%D8%B1%DB%8C%D9%85-%DA%A9%D8%B1%D8%AF

پیشتر مقام‌های آمریکایی در رابطه با حمایت چین از روسیه، اظهار داشتند: پکن از تقویت نظامی مسکو حمایت می کند.

واشنگتن هم در همین راستا شرکت‌های چینی که ریزه‌تراشه‌ها را به مسکو می فروختند، تحریم کرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از خبرگزاری رویترز، وزارت امور خارجه ژاپن در بیانیه‌ای اعلام کرد: توکیو در راستای اثربخشی تحریم‌ها علیه روسیه، شرکت‌ لینک‌های آسیا پاسیفیک (Asia Pacific Links Ltd) مستقر در هنک‌کنگ را به دلیل فروش ریزتراشه‌های پهپادی به مسکو و شرکت ییلوفا الکترونیک مستقر در چین را تحریم کرده است.