نکرونومیکون در Cthulhu Mythos آشنایی با اساطیر کطولحو قسمت نهم Frozen Fireball-مکتب دیتا

با توجه به این‌که یونانی اولین زبانی بود که العضیف به آن ترجمه شد، نام یونانی «نکرونومیکون» (به معنای «کتابی من‌باب مردگان») که پیلاتوس برای آن برگزید، در جهان غرب شهرت پیدا کرد. از نظر نوشته های اچ پی لاوکرافت، من داستان های کوتاه او را چند سال پیش خواندم اما واقعاً طرفدار آن نیستم. نوشته‌های لاوکرافت اغلب به رنگ بنفش است و داستان‌های او ملودراماتیک هستند و فاقد ابهام مهار شده‌ای از هنری جیمز The Turn of the Screw هستند.یا مثلاً فیلم های وال لوتون.

قبلا از چند سایت دیگه هم دانلود کردم و دو نسخه چاپی هم خریدم ولی اینی که الان از کافه‌کتاب دانلود کردم از همشون کامل‌تری و باکیفیت‌تر بود. همچنین ظاهرا در قرون وسطی، افراد بسیاری به دنبال این کتاب بودند. گروهی از ساحران و جادوگران و طالع‌بینان به دنبال نسخه‌ای از این کتاب می‌گشتند.

نکرونومیکون در Cthulhu Mythos آشنایی با اساطیر کطولحو قسمت نهم Frozen Fireball-مکتب دیتا

در این پایگاه همچنین انواع کتاب‌های تاریخ، جغرافیا، اسطوره‌شناسی، فلسفه، ادیان و الهیات، جامعه‌شناسی، روانشناسی، زبان‌شناسی، شعر و رمان در کنار آرشیو روزنامه‌های کمیاب قدیمی، موجود می‌باشد. این فیلسوف در نجوم، ریاضیات و متافیزیک مهارت داشت و در مسیر شناخت ادیان مصری و کلدانی علاقه به‌خرج می‌داد؛ همچنین گفته‌اند که می‌توانست هکاته (الهه‌ی یونانی) را نمایان کند؛ بنابراین می‌توان اینطور بیان کرد که او الگوی خوبی برای نویسنده‌ی کتاب رستاخیز مردگان محسوب می‌شده است. کتاب سپس بوسیله فردی کلکسیونر به نام الیاس اشمول به کتابخانه بودلین آکسفورد دانلود کتاب نکرونوميکون با لينک مستقيم هدیه داده شد. از این کتاب دو نسخه دیگر در کتابخانه های موزه بریتانیا و واتیکان موجود است. نسخه کتاب نکرونومیکون کتابخانه بودلین در سال ۱۹۳۴ ناپدید شد.

کتاب رستاخیز مردگان چیست؟

با این همه، در زمان الحزرد هنوز سنت‌های قدیمی و وحشتناک جنیان جریان داشته و امکان برقراری ارتباط با آن‌ها بوده است. قبل از دوران زندگی عبد الحزرد یعنی در ۴۱۲-۴۸۵ میلادی فیلسوفی نوافلاطونی به‌نام پروکلس لیکایوس پا به عرصه‌ی فلسفه گذاشت و در آن تغییرات به‌سزایی اعمال کرد. اگرچه عبد الحزرد با معیارهای امروزه شخصیتی طبیعی و عادی نداشته و با هم‌نسل‌های خود متفاوت بوده است؛ هیچ مدرکی دال‌بر دیوانگی او در دسترس نیست؛ کمااینکه با دقت بر کلمه‌ی مجنون و شکل قدیمی آن یعنی djinn xwedî، می‌توان نتیجه‌گیری کرد که منظور اصلی از این لقب، توانایی ارتباط با جنیان است.

لاوکرافت باور دارد که این اثر پس‌از مرگ نویسنده، تأثیر قابل‌توجهی بر فیلسوف‌ها داشته است. (نکرونومیکون) و کتاب دیوانه کننده القاب دیگر این کتاب مرموز می باشد و نام دیگر این کتاب اما الضعیف می باشد که توسط عبدل الحضرت در سال ۷۰۰ نوشته شده که او متولد شام بود. در سال ۱۵۸۶ کالتیستی به نام جان دی کتاب را به زبان انگلیسی ترجمه کرد، هرچند ظاهراً این ترجمه کیفیت بالایی نداشته و فقط قسمت‌هایی از آن باقی مانده است. در سال ۱۲۲۸، اولائوس ورمیوس نکرونومیکون را به زبان لاتین ترجمه کرد و طولی نکشید که پاپ گرگوری نهم آن را جزو کتب ممنوعه اعلام کرد (البته این قسمت از تاریخچه به احتمال زیاد یک اشتباه غیرعمدی است، چون اولائوس ورمیوس در قرن شانزدهم متولد شد).

کتاب نکرونومیکون رستاخیز مردگان نسخه فارسی

چندی بعد اثری از وی انتشار یافت که در آن به‌طور مستقیم از کلمه‌ی نکرونومیکون استفاده شده بود؛ همچنین نام آن در تعدادی از داستان‌های کوتاه او و دو رمان به‌نام‌های کوهستان دیوانگی و پرونده‌ی چارلز دکستر وجود داشت. ناگفته نماند که سونیا و لاوکرفت در تاریخ ۳ مارس ۱۹۲۴ با یکدیگر پیمان ازدواج بستند. که باعث فرو ریختن تمامی باورها و ذهنیت فرد در ارتباط با زندگی میشود.

کتاب نکرونومیکون رستاخیز مردگان و یا کتاب دیوانه کننده-دانلود رایگان نسخه فارسی نکرونومیکون

یکی از قابل‌توجه‌ترین چنین عناوینی کتاب سایمون نکرونومیکون است که در سال ۱۹۷۷ منتشر شد. در سال ۱۰۵۰ میکائیل اول، پاتریاک قسطنطنیه، دستور سوزاندن ۱۷۱ نسخه از نکرونومیکون (شامل تمام نسخه‌های عربی موجود در بیزانس) را صادر کرد. نکرونومیکون در Cthulhu Mythos | آشنایی با اساطیر کطولحو (قسمت نهم)… کتاب مردگان نامی جدید برای متونی کهن است که در آیین خاک‌سپاری مصریان مورد استفاده قرار می‌گرفت. در صورتی که شما مالک هر یک از کتابهای سایت هستید، پس از اطلاع به ما لینک دانلود حذف خواهد شد. منبع اکثر کتابها سایت های دیگر هستند و هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای کتابها را نخواهیم پذیرفت.

اگر هم دنبال اطلاعات راجع به طلسمات مختلف هستید کلی عالم به این کار هست که مراجعه کنید و ثابت کنید که فقط قصد تحقیق دارید و نیت شر ندارید حتما کمک تون می کنن. اینجا نمی تونیم همچین کاری انجام بدیم اولا که طلسم نهی شده از جانب خداوند در ثانی تضمینی وجود نداره که فردا یه نوجوان عاشق هیجان امتحانش نکنه و خودش و خانواده اش رو گرفتار بلا و شر کنه. بر اساس شواهد تاریخی به‌دست آمده، عبدال ال حضرت بیشتر عمر خویش را در ویرانه‌های شهرهای بابل، ممفیس و ربع‌الخالی عربستان گذرانده است.

و در ارتباط با آینده بشریت پیشگویی هایی در آن گنجانده شده است. بنا به ادعایی تعدادی از پیشگویی های نوستر آداموس برگرفته از این کتاب است. به طور کلی افرادی که در مورد کتاب رستاخیز مردگان یا نکرونومیکون صحبت کرده‌اند، کوشیده‌اند تا بیش از حد معمول آن را عجیب و ترسناک جلوه دهند. اخیرا برخی از روانشناس‌ها بر روی نویسنده این کتاب تحقیقاتی انجام داده و نظریه دیوانه بودن وی را رد کرده‌اند. بنابراین نوشتن کتاب نکرونومیکون توسط لاوکرفت ادعایی توخالی شناخته شده و تنها نقش وی در این زمینه، ترکیب‌کردن موضوع آن با داستان‌های همیشگی او در ژانر وحشت و علمی‌تخیلی است. در سال ۹۵۰ کتاب رستاخیز مردگان توسط تئودوروس فیلتاس به‌زبان یونانی ترجمه شد.

  • های باستانی و کتاب های چرمی سری از بسیاری از سرزمین های فراموش شده را بررسی کند.
  • در ادبیات و فیلم، اغلب از طریق شخصیتی که بدون بازداری اجتماعی رفتار می‌کند، به تصویر کشیده می‌شود، یا، برای مثال، به‌عنوان نمایشی از پوچی در مناظر عجیب داستان‌ها و اشعار لوئیس کارول ارائه می‌شود.
  • نسخه کتاب نکرونومیکون کتابخانه بودلین در سال ۱۹۳۴ ناپدید شد.
  • ، یک گریمور خیالی (کتاب درسی جادو) است که در داستان های نویسنده ترسناک اچ پی لاوکرافت و پیروانش ظاهر می شود.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار