«شکوه ایران باستان» به شانگهای رسید

«شکوه ایران باستان» به شانگهای رسید

این نمایشگاه پیش از این نیز حدود سه ماه در مجموعه کاخ موزه شهر پکن برپا بود.


منبع: https://www.irna.ir/news/85506964/%D8%B4%DA%A9%D9%88%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%B4%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8%AF

«شکوه ایران باستان» به شانگهای رسید

وی همچنین با معرفی کتاب این نمایشگاه که به زبان چینی منتشر شده است، از مخاطبان این کشور دعوت کرد علاوه بر بازدید از نمایشگاه، در معرفی هر چه بیشتر این کتاب به قشرهای مختلف مردمشان مشارکت داشته باشند.

ضرغامی در نشست مطبوعاتی این رویداد فرهنگی که با حضور خبرنگاران رسانه‌های مطرح چینی برگزار شد، نمایشگاه و افزون بر ۲۰۰ اثر تاریخی نفیس ایرانی آن که قدمتشان از حدود سه هزار سال پیش تا دوران صفویه می رسد را معرفی کرد.

به گزارش ایرنا، این نمایشگاه در روز جاری درهای خود را با حضور عزت الله ضرغامی وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، محسن ابتکار سفیر جمهوری اسلامی ایران در پکن، مقام های محلی و دیپلمات‌های مقیم شانگهای به روی علاقه مندان گشود.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران ابراز امیدواری کرد که برگزاری «نمایشگاه شکوه ایران باستان» در افزایش تعامل دو ملت، شناخت هرچه بهتر مردم ایران و چین از یکدیگر و توسعه گردشگری تاثیر بسزایی ایفا کند.

رئیس موزه ملی ایران، سرکنسول ایران در شانگهای، رئیس موزه این شهر، مقام های محلی، دیپلمات‌های کشورهای خارجی، اصحاب رسانه و برخی اینفلوئنسرهای چینی از جمله حاضران در آیین افتتاحیه این نمایشگاه بودند.

تارنمای موزه شانگهای هم با ارائه توضیحات تاریخی از آثار باستانی ایرانی، از چینی‌ها دعوت کرد که از این نمایشگاه بازدید کنند.

نمایشگاه «شکوه ایران باستان» با همکاری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سفارت ایران در پکن و سرکنسولگری ایران در شانگهای برپا شده است و حدود چهار ماه در شهر شانگهای چین دایر خواهد بود.

«شکوه ایران باستان» به شانگهای رسید