خرید و قیمت شارژ کارتریج ترب

متاسفانه برخی از کاربران برای این که هزینه کمتری داشته باشند، اصرار بهشارژ تونردارند. اما بهتر است با تعویض کارتریج کپی کانن، از بروز مشکل در این دستگاه جلوگیری کنید. کارشناسان نمایندگی دستگاه کپی کانن پس از بررسی دستگاه و بسته به مدل فتوکپی، اقدام به تعویض یا شارژ کارتریج دستگاه کپی کانن می کنند. هزینه شارژ کارتریج پرینتر برای هرکدام از این انواع متفاوت است. برای مثال هزینه شارژ کارتریج جوهر افشان با لیزری متفاوت خواهد بود. چرا که در این میان قیمت پودر شارژ کارتریج و جوهر را هم باید از عوامل موثر بر هزینه شارژ کارتریج در نظر گرفت.

در این مرحله، نوبت به قسمت اصلی کار، یعنی شارژکردن تونر کارتریج، می‌رسد. به سراغ قسمت دوم کارتریج بروید که قبلا آن را جدا کرده بودید. پیچ‌های کناری را مطابق تصویر زیر باز و روکش این قسمت را جدا کنید.

بطور مثال در پرینتر های لیزری رنگی 4 عدد کارتریج با رنگ های مشکی ، قرمز ، آبی و زرد وجود دارد که می بایست هر یک از آنها را با تونر یا پودر شارژ مختص خود شارژ کرد . تونر سازگار به همان تونری اطلاق می‌شود که توسط شرکت سازنده چاپگر به خط تولید می‌رسد. برای مثال اگر شما از پرینتر hp استفاده میکنید، تونر OEM یا همان تونر سازگار برای چاپگر شما، آن نمونه از پودر شارژی است که توسط شرکت hp تولید و در هنگام پر کردن کارتریج های اورجینال مورد استفاده قرار میگیرد. در کارتریج رنگی ، به محض اتمام اولین رنگ ، کارتریج را بسته بندی کنید .

  • اگرچه این قطعه قابلیت تعویض را نیز دارد، اما به دلیل هزینه ی بالا، شارژ آن مقرون به صرفه تر و رایج تر می باشد.
  • وقتی این اتفاقات میافتد یعنی کارتریج پرینتر ما نیاز به شارژ دارد.
  • بعد از آنکه کار تمام شد و بطری خالی را جدا کردید باید نواحی اطراف حفره را کاملا تمیز کنید تا بتوانید توسط یک چسب نواری به خوبی کارتریج را مهر و موم کنید.
  • تونر های سوخته شده و اضافی بر روی سطح درام و سایر قطعات به مخزن ضایعات هدایت میشود واندازه این مخزن به نوع کارتریج بستگی دارد و باید بعد از هر بار شارژ این مخزن خالی شود.

نوع پرینتر شما عاملی تاثیرگذار بر هزینه های شارژ کارتریج آن است، رنگی و یا سیاه و سفید بودن پرینتر روی هزینه ها موثر اتست و می تواند آنها را کم یا زیاد شارژ کارتریج پونک کند. کارتریج لیزری یکی از انواع کارتریج هایی است که در پرینتر های لیزری مورد استفاده قرار می گیرد. این دسته از کارتریج ها به صورت لیزری کار می کنند که از لحاظ کیفی از کارتریج های جوهری بهتر می باشند. این قضیه نیز بر روی قیمت این دو اثر گذار بوده و موجب افزایش قیمت کارتریج های لیزری گردیده است. اما کیفیت تصویر در کارتریج های جوهری معمولا بسیار بیشتر از کارتریج های لیزری است. شارژ کارتریج را می توان جزو مهم ترین عوامل در تعمیر و نگهداری از پرینتر در نظر گرفت.

خرید و قیمت شارژ کارتریج ترب

شارژ کارتریج اچ پی مانند سایر پرینترها یک امر تخصصی است و برای انجام آن باید به یک متخصص کاربلد مراجعه کرد. قیمت شارژکارتریج پرینترهای اچ پی با توجه به نوع پرینتر و میزان حجم مخزن ان ها متفاوت است. کلیپ آموزش شارژ کارتریج پرینتر اچ پی بهتون کمک میکنه که ضمن آشنایی با مراحل این فرایند، کارتریج رو به درستی شارژ کنین و کیفیت چاپ دستگاه رو به حالت اولیه برگردونین.

شاید در یک پرینتر خانگی تهیه جوهر یا پودر تونر چندان هزینهزیادی نداشته باشد ولی به طور قطع با افزایش تعداد دستگاه ها، هزینه های تامینقطعات نیز بیشتر خواهد شد. شارژ کارتریج رنگی لیزری بدون تردید بهترینگزینه برای صرفه جویی در سازمان های با ترافیک کاری بالاتر است. شارژ کارتریج لیزری رنگی با تونر اصلی و اورجینال چاپ را با کیفیت گرفته و نیز تعداد بالایی که بین اعداد ۱۰۰۰ الی ۱۶۰۰ برگ را با کیفیت مناسب پرینت می گیرند. دستگاه‌های چاپگر یا پرینترها در دو نوع جوهر افشان و لیزری در بازار موجود هستند. از این رو کارتریج‌ها نیز به دو دسته جوهری و لیزری تقسیم بندی می‌شوند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار