ثبت نام نیروگاه‌ خورشیدی خانگی فروش برق خورشیدی به شبکه توزیع و کسب درآمد | nnqenergy

حتما کارت ملی و قبض برق منزل را برای تسریع انجام امور همراه خود سازنده نیروگاه خورشیدی4 داشته باشید. بر اساس گزارش شرکت کارفرمای نیروگاه خورشیدی دامغان، این واحد نیروگاهی در 2 فاز 2 مگاوات و 8 مگاوات ساخته شده و مجموعا 10 مگاوات ظرفیت تولید برق دارد که سالانه 18 میلیون کیلووات ساعت برق تولید می‌کند. این تغییرات در ساختار دولتی انرژی های تجدیدپذیر و بهینه سازی مصرف انرژی، با شروع تحریم های بانکی ایران مواجه شد و عملا رسیدن به اهداف برنامه ریزی شده این سازمان ها را دچار چالش اساسی کرد. با این حال علاقه مندی و آینده نگری در بخش خصوصی جهت ادامه فعالیت ها همچنان وجود داشت.

  • حتما کارت ملی و قبض برق منزل را برای تسریع انجام امور همراه خود داشته باشید.
  • نیروگاه پایلوت هیدروژن خورشیدی طالقان استان البرز، شهرستان طالقان در سال ۱۳۸۴ تاسیس گردید.
  • در سیستم‌های ترکیبی، برق خورشیدی متمرکز و فتوولتاییک با یکدیگر یا با سیستم‌های تولید برق دیگری مانند ژنراتورهای دیزلی، انرژی بادی، یا زیست‌گاز ترکیب می‌گردد.
  • شاید بتوان تلاش های شرکت برق آفتابی هدایت نور یزد در تولید پنل های خورشیدی را جزو اولین اقدامات اساسی در بومی و ملی کردن تجهیزات مرتبط با برق خورشیدی در ایران ذکر کرد.
  • در ادامه به بررسی کاربرد انرژی خورشیدی در نیروگاه های برق خورشیدی می پردازیم.

لیدوپارس بعنوان طراح و مجری احداث نیروگاههای خورشیدی مختلف در کشور و برند برتر آموزشهای خورشیدی ایران، مجهزترین و بزرگترین کارگاه خورشیدی ایران و منطقه را راه اندازی کرده است. علاوه بر متقاضیان داخلی گروههایی از کشورهای عراق، ترکیه، عمان، افغانستان، امارات و… در این دوره ها شرکت کرده اند. لیدوپارس بیش از ۱۴۰ کارگاه تخصصی مختلف خورشیدی را در چندسال گذشته برگزار کرده و فقط در کارگاههای عملی بیش از ۱۴۰۰ نفر شرکت کرده اند. لیدوپارس بعنوان شرکت فناور در زمینه انرژیهای تجدیدپذیر در پژوهشگاه نیرو مستقر شده و پروژه راه اندازی پلتفرم سرمایه گذاری هوشمند در انرژیهای تجدیدپذیر را مدیریت می کند. از اردیبهشت ماه سال 94 طرحی با عنوان نیروگاه های خانگی توسط ساتبا معرفی شد.

سیستم‌های ترکیبی[ویرایش]

ثبت نام نیروگاه‌ خورشیدی خانگی فروش برق خورشیدی به شبکه توزیع و کسب درآمد | nnqenergy همچنین اثر مستقیمی با سلامت انسان دارد بنابراین این روز ها ضرورت استفاده از انرژی های پاک مانند نور خورشید، بیش پیش احساس می‌شود . نور خورشید با استفاده تابش بر روی پنل های خورشیدی به برق تبدیل می‌شود بدون این که اثر مخرب جانبی به همراه داشته باشد . همه این ها باعث شده که دولت ها و افراد برای کاهش آلودگی هوا و جلوگیری از آسیب به محیط زیست به نیروگاه های برق خورشیدی تمایل داشته باشند . برای احداث یک نیروگاه خورشیدی خانگی، دارا بودن انشعاب برق به میزان 1/2 ظرفیت نیروگاه الزامی می‌باشد. به طور مثال برای احداث یک نیروگاه خورشیدی خانگی 10 کیلووات به انشعاب برق با حداقل ظرفیت 5 کیلووات (معادل یک انشعاب برق تکفاز 25 آمپر) نیاز می‌باشد. حداکثر ظرفیت احداث این نیروگاه ها 200 کیلووات بوده و به فرض دارا بودن انشعاب برق بیشتر از 100 کیلووات، حداکثر ظرفیت نیروگاه تا همان میزان 200 کیلووات محدود خواهد شد.

نیروگاه خورشیدی تبریز

اگر یکی از پنل ها آسیب ببیند و یا موانعی در عملکرد آنها تاثیر بگذارد، در کارکرد کل نیروگاه خورشیدی اختلالی به وجود نخواهد آمد. میکرواینورترها برای سیستم هایی که در سایه قرار می گیرند و یا اینورتر مرکزی با آنها سازگار نیست، کاملا مناسب هستند. در همین راستا، در اقدامی به جا، از سوی دولت تسهیلات ویژه ای برای بخش خصوصی در نظر گرفته شده تا با احداث نیروگاه خورشیدی، علاوه بر تأمین انرژی مصرفی خود، مازاد آن را به دولت پیش فروش کرده و بدین طریق انرژی مصرفی در کشور به سمت برق خورشیدی سوق داده شود.

بدیهی است که واحد های تولیدی با توان بالاتر درآمد ماهانه بیشتری خواهد داشت. نیروگاه برق خورشیدی 20 کیلووات متصل به شبکه یکی از این پکیج ها است. اگر چه قرارداد خرید تضمنی انرژی تولیدی نیروگاه‌های خورشیدی مقیاس کوچک بین سرمایه‌گذار و ساتبا منعقد می‌گردد، اما به دلیل کثرت این قبیل نیروگاه‌ها، ثبت درخواست، عقد قرارداد و پرداخت صورتحساب نیروگاه های خورشیدی خانگی از طرف شرکت های توزیع برق استانی انجام می‌شود. ما با استفاده از دانش روز، سیستم های متصل به شبکه را با بهترین بازده احداث و بهره برداری می نمائیم.

کتاب راهنمای سرمایه گذاری و احداث نیروگاه خورشیدی- برای خرید روی تصویر کلیک کنید

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار